Zakręcanie przez przechył na spływie kajakowym

Zakręcanie przez przechył to wartościowy dodatek do innych metod zmiany kierunku płynięcia na spływie kajakowym. Można je stosować oddzielnie albo w połączeniu z innymi metodami, aby przyspieszyć manewr. Metoda ta zdaje egzamin zwłaszcza wtedy, gdy chcemy skompensować tendencję kajaka do zakręcania pod wiatr lub z wiatrem lub działanie wiatru wiejącego z tylnej ćwiartki, który zwiększa tę tendencję podczas spływu kajakowego.
Ponieważ zakręcanie na przechyle wymaga przechylania kajaka, co osłabia równowagę, powinieneś opanować je najpierw na bezpiecznej, osłoniętej wodzie.
Kiedy kajak jest przechylony podczas spływu kajakowego, zmienia się kształt jego linii wodnej. Niesymetryczny kształt zmusza kajak do zakręcenia w przeciwną do przechylenia stronę. Należy jednak pamiętać, że zachowanie łódki bardzo zależy od jej kształtu. Niektóre kajaki skręcają podczas spływu kajakowego już po niewielkim przechyleniu, a inne wymagają dużego przechyłu.
Aby przechylić kajak podnieś przeciwne kolano popychając od dołu pokład kajaka. Jednocześnie przenieś wagę na przeciwległe biodro.
Przechylaj kajak, kiedy porusza się do przodu, początkowo bez wiosłowania. Staraj się utrzymać przechył jak najdłużej. Aby poprawić poczucie równowagi, patrz prosto przed siebie, obserwuj horyzont.

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Używamy statystyk Google Analytics, aby mierzyć ruch na naszej stronie i dostarczać usługi, jakiej poszukują i oczekują nasi użytkownicy

_ga, _gat, _gid

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?