Zarezerwuj spływ: +48 696 096 017

Wyżywienie

Pstrągi, które serwujemy naszym gościom zawsze pochodzą z hodowli Pstrągów Pliszka. Serwowane ryby są świeżo łowione, w ten sposób możecie Państwo poczuć smaki Puszczy Rzepińskiej, dotknąć klimatu Doliny Rzeki Pliszki. Kuchnia serwowana przez nas oparta jest na tak charakterystycznych dla tego regionu produktach, jak miód, ryby i wino. W naszym Domu Wójtowiczów skosztujecie oprócz pstrągów z rzeki Pliszki, regionalnych miodów z okolicznych pasiek. W zależności od tego jak zaplanujecie Państwo swój pobyt w naszym Domu, możecie Państwo zamówić całodobowe wyżywienie. W zależności od potrzeb mogą to być śniadanie, obiad, obiadokolacja lub kolacja. Podawane dania są przygotowywane w sposób domowy.

Dysponujemy również ofertą dla grup zorganizowanych, możecie Państwo zamówić u nas jedzenie podane w formie grilla. Organizujemy spotkania integracyjne dla grup zorganizowanych na powietrzu. Dysponujemy zadaszoną wiatą gdzie możemy przyjąć jednocześnie do 80 osób. Na miejscu znajdują się miejsca na ognisko oraz grill.

Wyżywienie:
– śniadanie – od 30 PLN,
– obiad – od 40 PLN,
– kolacja – od 30 PLN,
– obiadokolacja – od 40 PLN

Dla naszych gości oferujemy kawę speciality, świeżo palona, zapraszamy do naszego sklepu www.kawazperu.pl

KAWA AMAZONIA

Spośród 10 regionów „kawowych” Peru, na wyróżnienie zasługują trzy: Cajamarca, Amazonas i San Martín, położone blisko granicy z Ekwadorem, gdzie koncentruje się 47% produkcji krajowej kawy. Historia upraw kawy w tej części Peru sięga połowy XVIII wieku. Imigranci z Europy rozpoczęli osadnictwo na tych terenach i jednocześnie uprawę kawy arabica z przeznaczeniem na rynki Chile, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

W połowie XIX wieku do producentów kawy dołączyli zamieszkujący te tereny niezależni dotychczas Indianie Awajún, z rodziny etnicznej Jíbaro, słynni ze zmniejszania i mumifikowania głów pokonanych wrogów. Obecnie, kawa, obok kakao, bananów, ananasów i innych bogactw naturalnych z dżungli Amazonii stanowi jedno z głównych źródeł dochodów mieszkańców lasów deszczowych tych północnych prowincji Peru.

Nasza kawa pochodzi właśnie z upraw Indian Awajún znajdujących się na tropikalnych, górskich zboczach Andów, na wysokościach do 1800 m n.p.m., zrzeszonych w gminy indiańskie na terenie tych trzech województw. Jest to kawa organiczna, arabika, uprawiana tradycyjnie w rodzinnych plantacjach, bez żadnych środków chemicznych, pod nadzorem inżynierów agronomów z instytucji państwowych.

Podczas moich podróży do wiosek przyjaciół z plemienia Awajún, wielokrotnie proszono mnie o pomoc w pozyskaniu bezpośrednich rynków zagranicznych na ich kawę, która w samym Peru i na targach międzynarodowych spotkała się z wielkim uznaniem.

Z ogromną satysfakcją zachęcam do spróbowania kawy AMAZONIA® od Indian Awajún z Amazonii peruwiańskiej. Stworzyliśmy bezpośredni łańcuch dostaw „z plantacji na stoły” naszych polskich koneserów dobrej i smacznej kawy, w przystępnej cenie.

Opis kawy:
– 100% arabica
– odmiany: typica, catimor, caturra, bourbon
– obróbka: myta, ziarno, średniopalona
– wysokość upraw: 1600 – 1800 m n.p.m.
– scoring: 82 punkty
– smak: orzech, mandarynka, słodka czekolada
– zapach/aromat: słodki, owocowo-czekoladowy
– body: średnie
– kwasowość: lekka
– posmak: długi
– kraj pochodzenia: Peru.

KAWA MACHU PICCHU

Od kilkunastu lat kawa peruwiańska z powodzeniem powraca na rynki światowe zdobywając zarazem najwyższe nagrody i wyróżnienia na najbardziej prestiżowych targach kawy. Dogodne warunki klimatyczne na stokach niebotycznych Andów sprawiają ze kawa posiada wyjątkowy smak i jakość przez co Peru króluje obecnie jako najważniejszy producent kawy organicznej na świecie.

Poniżej Cusco, antycznej stolicy Imperium Inków, w tropikalnym lesie nad rzeką Urubambą, znajdują się słynne ruiny sanktuarium Machu Picchu, jednego z Cudów Świata. Już kilka kilometrów w dół rzeki od tego magicznego miejsca, po wyjściu z kordyliery, rozpościera się ogromna dolina rzeki Urubamba, do której przylegają doliny innych rzek zasilających jej główny nurt. Mieszkańcy tych terenów, Indianie i metysi, zajmują się przeważnie uprawą bananów, ananasów, cytrusów, manioku, kakao i kawy, która to od wielu lat jest znana ze swojej jakości z racji na specyficzne mikroklimaty panujące na pograniczu wysokich Andów i dżungli Amazońskiej.

Właśnie tam, w doskonałych warunkach, na wysokościach dochodzących do 2000 m n.p.m. znajdują się małe rodzinne kilkuhektarowe farmy kawowe. Na jednej plantacji, w cieniu drzew, rośnie przeważnie kilka odmian biologicznych arabiki. Na farmach kawa jest zbierana, myta i suszona na słońcu, po czym trafia do magazynów kooperatywy zrzeszającej rolników, gdzie jest sortowana, próbowana i badana. Następnie jest przesyłana do Limy, gdzie jest sortowana laserowo, pakowana w worki GrainPro i ładowana na kontener płynący bezpośrednio do Polski.
Po kilkunastu latach mieszkania w Peru i pracy w terenie, po odwiedzaniu wielu plantacji i przetwórców dzielimy się z Wami najlepszymi ziarnami kawy z Peru.
Spróbuj i przenieś się do świata Inków pod magiczne Machu Picchu!

Nasza kawa jest wybrana z najlepszych plantacji w Peru.
Importujemy, wypalamy i pakujemy w Poznaniu.
Wysyłamy na terenie całej Polski.

Opis kawy:
– 100% arabica
– odmiany: typica 70%, catimor 15%, caturra 15%
– obróbka: myta, ziarno, średniopalona
– wysokość upraw: 1800 m n.p.m.
– scoring: 84,25 punkty
– smak: kakao, miód, cytrusy
– zapach/aromat: miodowy
– body: jasne, kremowe
– kwasowość: niska
– posmak: czysty
– kraj pochodzenia: Peru.