Zarezerwuj spływ: +48 696 096 017

W co się ubrać i co zabrać na spływ kajakowy

Na spływ kajakowy proponujemy spakować się w worki na śmieci – rozmiar dowolny, jednak rozmiar 30-50l, to wersja praktyczna i tania. W ten sposób spakowany kajakarz podczas spływu kajakowego swobodnie rozmieści swój bagaż w kajaku. Na spływ kajakowy warto zabrać wodoszczelne etui na komórkę i inną elektronikę, np. na aparat fotograficzny.

Podczas spływu kajakowego należy pamiętać, że pogodna jak to pogoda zawsze może być zmienna, dlatego warto zabrać odpowiednie ciuchy, najlepiej jednak jak najmniej. Na piękną słoneczną pogodę: kąpielówki lub strój, buty na wodę lub sandały. Natomiast w sezonie chłodniejszym podczas spływu kajakowego warto mieć polar lub bluzę oraz długie spodnie. Warto zabrać też pełne buty, nakrycie głowy, a na deszczowe dni pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową.

Na spływ kajakowy warto zaopatrzyć się w apteczkę: zabrać leki na przeziębienie. Kajakarstwo to zabawa w terenie, dlatego podczas spływu kajakowego należy mieć ze sobą środki na owady oraz maści po ukąszeniu. W trakcie spływu kajakowego jesteśmy wystawieni na silną ekspozycję słoneczną dlatego kremy z wysokimi filtrami są niezbędne. Warto mieś również podczas spływu kajakowego: środki opatrunkowe, środki na biegunkę. W dni słoneczne do picia zabierzcie koniecznie na spływ kajakowy wodę mineralną, a do jedzenia czekoladę, baton lub kanapki.