Zarezerwuj spływ: +48 696 096 017

Spływy kajakowe kilkudniowe – Pliszka i Ilanka dla wytrwałych

Wypożyczalnia kajaków kajaki24.eu proponuje kilkudniowe spływy kajakowe rzeką Pliszką. Gwarantujemy opiekę podczas całego spływu kajakowego w zakresie sprzętu, transportu, wyżywienia i zakwaterowania. Proponujemy rozpocząć spływ kajakowy od miejscowości Drzewce, ponieważ spływ kajakowy od miejscowości Kosobudki dla wielu kajakarzy może być zbyt uciążliwy z powodu niskiego stanu wody na odcinku Kosobudki – Drzewce. Rozpoczynają Państwo spływ kajakowy w górnej części rzeki Pliszki o charakterze górskim.

Pierwszy dzień spływu kajakowego możecie Państwo zakończyć w miejscowości Pliszka lub wydłużyć spływ kajakowy i dopłynąć do miejscowości Gądów Wielki, na pole biwakowe za jeziorem Wielicko. Jeżeli zrobią państwo postój przed jeziorem Wielicko, to w miejscowości Gądków Wielki mogą Państwo uzupełnić zapasy w sklepie. Jeśli skończycie Państwo spływ kajakowy w Pliszce, możecie przenocować w namiotach na polu namiotowym Lasów Państwowy lub odbierzemy Państwa z Pliszki i w 5 minut będziecie na naszym polu namiotowym w wypożyczalni kajaków kajaki24.eu. Spanie w namiotach podczas spływu kajakowego, to dodatkowa atrakcja. Jedzenie po spływie kajakowym smakuje szczególnie, wszyscy mają apetyt, o czym każdy uczestnik spływu kajakowego wie.

Drugi dzień spływu kajakowego proponujemy rozpocząć najpóźniej do godziny 9 z miejscowości Gądków Wielki do Sądowa. Odcinek ten można podzielić również na spływ kajakowy dwudniowy i skończyć przy II Młynie Kokoszki. Tam spędzą Państwo noc w namiotach lub wrócą na pole namiotowe do naszej wypożyczalni kajaki24.eu w Debrznicy. Drugi dzień spływu kajakowego na odcinku Gądków Wielki – Sądów należy do najtrudniejszych, dlatego spływ kajakowy powinien rozpocząć się do godziny 9, aby po 8-9 godzinach dopłyną na pole namiotowe w Sądowie. W miejscowości Sądów możecie Państwo uzupełnić zapasy w sklepie. Na tym odcinku uczestnicy spływu kajakowego będą mieli najwięcej wiosłowania oraz liczne przenoski. Trud spływu kajakowego na tym odcinku zostanie wynagrodzony licznymi stopniami wodnymi oraz pozostałościami po młynach Łapinóg, II Młyn Kokoszki i Bełcze.

Trzeci dzień spływu kajakowego rozpoczną Państwo od miejscowości Sądów i ukończą po około 3 godzinach w miejscowości Koziczyn lub jeśli sił jeszcze starczy przedłużą spływ kajakowy i dopłyną po kolejnych 3 godzinach do Uradu „Bar”, gdzie za chwilę po około pół godzinie rzeka Pliszka osiągnie swoje ujście i wpadnie do Odry. Ostatni 3 dzień spływu to dwa odcinki, które są łatwe, proponowane przez nas dla początkujących kajakarzy i można je pokonać w 6-7 godzin.

Wszystkie opisane odcinki spływów kajakowych mogą się różnić pod względem ilości przenosek oraz czasu trwania spływu kajakowego z powodu różnego poziomu wody w rzece.

Spływy kajakowe kilkudniowe wymagają od kajakarzy, aby pamiętali że:
podczas spływu kajakowego można spać w namiocie w wyznaczonych miejscach, np. na polu namiotowym Lasów Państwowych w Pliszce, na polu namiotowym w wypożyczalni kajaków kajaki24.eu w Debrznicy – wymagany transport, na polu namiotowym w Gądkowie Wielki i na polu namiotowym w Sądowie,
podczas spływu kajakowego ogień można rozpalać tylko w wyznaczonym miejscu,
podczas spływu kajakowego obowiązuje całoroczny zakaz wjazdu pojazdów do Puszczy Rzepińskiej, przez którą przepływa rzeka Pliszka,
podczas spływu kajakowego dotrzemy do miejscowości bez sklepów, są to: Kosobudki, Drzewce, Pliszka, Koziczyn,
podczas spływu kajakowego zapasy można będzie uzupełnić tylko w miejscowościach: Gądków Wielki – sklep jest oddalony ok. 2 km od rzeki, w Sądowie – sklep jest oddalony ok. 150m od rzeki, Uradzie – Bar – sklep jest oddalony ok. 30m od rzeki i Uradzie – sklep i wioska są oddalone ok. 1 km od rzeki.
Pamiętajcie również, że na początku i końcu każdego odcinka możecie zjeść coś ciepłego, wystarczy zamówić ciepłe, domowe jedzenie i picie w naszym Gospodarstwie Agroturystycznym www.debrznica.pl