Zarezerwuj spływ: +48 696 096 017

Spływy kajakowe dla zaawansowanych – Pliszka i Ilanka, jakich nie znacie

Gądków Wielki – Sądów (pole namiotowe) – czas spływu kajakowego ok. 9h/15,2 km

Spływ kajakowy na odcinku Gądków Wielki – Sądów proponujemy dla kajakarzy z doświadczeniem. Sprawni kajakarze pokonają ten spływ kajakowy nawet w 5-6 godzin, natomiast początkujący kajakarze będą potrzebowali 8-9 godzin.

Na pierwszym odcinku spływu kajakowego od Gądkowa Wielkiego do II Młynu Kokoszki miło spędzą czas również początkujący kajakarze. Rzeka Pliszka meandruje między otaczającymi ją pięknymi wąwozami, a wokół rozciąga się piękna Puszcza Rzepińska. Podczas spływu kajakowego na tym odcinku rzeka Pliszka będzie od kajakarzy wymagała ok. 3 – 4 przenosek. Spływ kajakowy na pierwszym odcinku kończymy przy ruinach II Młynu Kokoszki, gdzie warto spróbować sił i skoczyć z 1 metrowego stopnia wodnego. Drugi odcinek tego spływu kajakowego od II Młynu Kokoszki do Sądowa, to spływ kajakowy przeznaczony dla wytrawnych kajakarzy. Rzeka Pliszka będzie wymagała od nas wielu przenosek, przy niskim stanie wody nawet 20. Na trasie spływu kajakowego z Gądkowa Wielkiego do Sądowa spotkamy liczne zakręty, powalone drzewa, szczególną atrakcją tego spływu kajakowego są znajdujące się na trasie progi rzeczne oraz pozostałości po młynach Łapinóg, Kokoszki i Bełcze.

Zarówno pozostałości po młynie Łapinóg, jak również po młynie Kokoszki są możliwe do spłynięcia. Natomiast pozostałości po młynie Bełcze wymagają przenoski, co tylko podnosi i urozmaica wiosłowanie podczas tego spływu kajakowego. Spływ kajakowy na tym odcinku polecamy szczególnie dla zaawansowanych kajakarzy. Kajakarze początkujący spływ kajakowy na tym odcinku powinni zaplanować na jako spływ kajakowy dwudniowy. Nie powinniśmy planować spływu kajakowego na odcinku II Młyn Kokoszki – Sądów z małymi dziećmi.