Wsiadanie z brzegu podczas spływu kajakowego

Czasami nie ma w pobliżu pomostu na spływie kajakowym, wtedy wsiadanie do kajaka będzie trochę trudniejsze. Należy znaleźć miejsce, w którym woda podczas spływu kajakowego jest spokojna i wystarczająco głęboka, aby kajak nie utknął, kiedy w nim usiądziesz.

Znajdź coś, o co możesz się oprzeć. Może to być na przykład kamień wystający z wody. Zacznij od umieszczenia kajaka pomiędzy nogami, tak żeby siedzenie było dokładnie pod Tobą.
Oprzyj wiosło jednym końcem tuż za kokpitem, a drugim na kamieniu. Jedną ręką złap mocno kokpit razem z wiosłem w taki sposób, żeby kciuk zablokował ruch wiosła. Drugą ręką oprzyj się na skale unieruchamiając w ten sposób wiosło. W ten sposób masz zapewnioną dobrą, stabilną pozycję podczas spływu kajakowego. Uważaj jednak, żeby nie naciskać zbyt mocno na wiosło, bo może się ono złamać.

Usiądź ostrożnie na krawędzi kokpitu, utrzymując swój ciężar głównie na nogach.
Delikatnie przenieś ciężar ciała na rękę i nogę od strony kamienia i wsadź przeciwną nogę do kokpitu. Następnie powoli usiądź, jednocześnie wsadzając drugą nogę do kokpitu. Pamiętaj, żeby stale utrzymywać lekki przechył na stronę kamienia, aż do momentu kiedy skończysz wsiadanie.
Wysiadanie z kajaka powinno być wykonywane w ten sam sposób, ale w odwrotnej kolejności.

PORADA:
Jeśli w pobliżu, podczas spływu kajakowego nie ma kamienia, albo czegoś podobnego, musisz improwizować. Dobrą metodą jest także skorzystanie z pomocy kolegi, który przytrzyma kajak, można także oprzeć wiosło o dno.

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Używamy statystyk Google Analytics, aby mierzyć ruch na naszej stronie i dostarczać usługi, jakiej poszukują i oczekują nasi użytkownicy

_ga, _gat, _gid

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?